Noszenie rękawic BHP roboczych i ochronnych jest wymagane na wielu stanowiskach pracy, m.in. w branży medycznej, chemicznej, metalurgicznej, budowlanej czy elektrycznej. Solidnym zabezpieczeniem dłoni są nowoczesne, trwałe, atestowane rękawice BHP znanych, cenionych marek.

Wiodący producenci wytwarzają środki ochrony dłoni, które przeszły szereg skomplikowanych, wielokrotnie powtarzanych testów laboratoryjnych, czego potwierdzeniem jest nadanie im znaku CE. Tego rodzaju osłony rąk są rekomendowane zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Odpowiednio dobrane rękawice robocze i ochronne, które są wykonane z certyfikowanych materiałów, doskonale sprawdzą się w każdym środowisku pracy. To produkty dedykowane wielu branżom, spełniające wymogi Sanepidu czy Inspektoratu BHP.

Zróżnicowany asortyment obejmujący rękawice robocze i ochronne

Rękawice BHP dostępne na rynku w różnych rozmiarach, to środki ochrony, które  są wykonane ze starannie dobranych materiałów, co jest gwarancją ich niezawodności oraz trwałości. Produkty te są odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku intensywnego eksploatowania na stanowisku pracy. Wyprofilowany kształt, elastyczny mankiet i wkładki zapobiegające poceniu się i zmęczeniu dłoni sprawiają, że rękawice robocze i ochronne można używać w każdej temperaturze, niezależnie od warunków zewnętrznych. To wytrzymałe i komfortowe w noszeniu środki ochrony dłoni, które można dobrać pod względem rozmiaru, rodzaju, właściwości i funkcji, jaką mają spełniać. Produkty te można dobierać samodzielnie lub też po uprzedniej konsultacji z inspektorem BHP, który zaleci wybór odpowiedniego zabezpieczenia rąk.

Atestowane rękawice ochronne i robocze

Rękawice BHP na rynku są dostępne w opakowaniach zbiorczych oraz sprzedawane jako pojedyncze egzemplarze. Zaliczane są do podstawowych środków, jakie powinny być używane na danym stanowisku pracy. Należą do jednej z trzech kategorii ochronnych, co ułatwia ich dobór do zagrożeń, jakie występują w trakcie wykonywania poszczególnych zadań.

Wytrzymałe rękawice robocze i ochronne, dostosowane do wymagań stawianych przez inspektora BHP, mogą być dobrane pod względem wielkości, co  pozwala na ich idealne dopasowanie do obwodu i kształtu dłoni oraz nadgarstka. Dzięki temu mogą je nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety zatrudnione na danym stanowisku pracy. Wspomniane wyżej środki ochrony dłoni  mają wymagane oznaczenia w postaci piktogramów, a także umieszczonych na opakowaniu atestów jakości, certyfikatów i znaczników CE.

Szeroki wybór rękawic ochronnych i roboczych sprawia, żę produkty te można dopasować do każdej branży przemysłowej i rodzaju zagrożenia, jakie występuje w tym środowisku pracy.