Wybór odpowiednich rękawic kevlarowych wymaga dokładnego przeanalizowania, czy zapewniają skuteczną ochronę rękom przed przecięciem lub działaniem wysokiej temperatury. Zabezpieczenie dłoni powinno być kategorii bhp ochronnej II, według normy EN 388.

Czym wyróżniają się dobrej jakości rękawice kevlar?

Rękawice ochronne przeciwprzecięciowe kevlar mogą być wykonane z przędzy. Zewnętrzna warstwa to kevlarowa dzianina w różnych kolorach. Rękawice przeciwprzecięciowe kevlar wytwarza się w technologii bezszwowej. Są przeznaczone do prac, w których używa się noży i innych ostrych przedmiotów.

Rękawice kevlar mają wysokie parametry izolacyjne, dzięki czemu chronią dłonie i nadgarstki przed działaniem wysokiej temperatury powietrza. Mogą być wykonane z włókna paraamidowego, które jest ekonomicznym zamiennikiem przędzy.

Normy, jakie powinny spełniać rękawice BHP przeciwprzecięciowe kevlar

Wytrzymałe rękawice bhp przeciwprzecięciowe kevlar są odporne na działanie wysokiej temperatury, nawet do 350oC, co pozwala na ich używanie podczas obróbki szkła, gumy lub tworzyw sztucznych. Podszewka z tkaniny bawełnianej zapobiega zbieraniu się wilgoci. Produkty muszą mieć wytrzymałość mechaniczną i bezwzględnie spełniać normy BHP EN 420, EN 388, 244XX, EN 407, a także 4342 XX.

Rękawice przeciwprzecięciowe kevlar z nakropieniem przeciwpoślizgowym

Prawidłowo dobrane rękawice przeciwprzecięciowe kevlar mogą być wyposażone w elastyczny ściągacz, który zapobiega zsuwaniu się z dłoni w trakcie wykonywania intensywnych działań. Pewny chwyt i zręczność manualna są uwarunkowane jednostronnym nakropieniem przeciwpoślizgowym, wykonanym z PCV i umieszczonym na stronie chwytnej. Dzięki temu rękawice bhp przeciwprzecięciowe kevlar przydają się w przemyśle metalowym, samochodowym, elektrotechnicznym i na stanowiskach pracy, gdzie wymagana jest precyzja.

Zalety dobrze dobranych rękawic kevlarowych

Dobrze dobrane rękawice kevlarowe muszą być dopasowane do kształtu dłoni. Można zdecydować się na takie, które nie zostawiają odcisków palców na ciepłym metalizowanym szkle izolacyjnym, co eliminuje problem czyszczenia wybranej powierzchni. Wolne od silikonu rękawice przeciwprzecięciowe kevlar powlekane gumą są wygodne, a ergonomiczny kształt nie powoduje zmęczenia dłoni. Oryginalna przędza kevlar średniej grubości i powłoka lateksowa z naturalnej gumy o marszczonej fakturze wpływają na komfort pracy i jej efektywność.

Rękawice kevlarowe są przeznaczone do wielu prac w przemyśle. Wyróżniają się wysoką odpornością mechaniczną i termiczną, a także ergonomicznym kształtem.