Czym są rękawiczki antystatyczne?

Rękawice antystatyczne

Solidnie wykonane rękawice antystatyczne są wytwarzane z przędzy poliestrowo-karbonowej, która jest bezpyłowa. Specjalnie dobrana powłoka z poliuretanu ma wysoką odporność mechaniczną i znacznie poprawia wytrzymałość oraz trwałość tych produktów.

Nowoczesne rękawiczki antystatyczne są wykonane w technologii bezszwowej. Poprawia to komfort ich użytkowania, a także zapobiega uczuciu uwierania czy nadmiernego ucisku w obrębie palców.

Rękawiczki ESD doskonale przylegają do dłoni, ponieważ wyróżniają się anatomicznym kształtem. Produkty umożliwiają precyzyjne wykonywanie dowolnie wybranych prac z dużym wyczuciem.

Jakie właściwości mają rękawiczki ESD?

Wysokie parametry ochronne, które posiadają rękawice o właściwościach antystatycznych, gwarantują ich przydatność w wielu branżach. Produkty sprawdzą się przy montażu wszelkiego typu komponentów elektronicznych.

Rękawiczki ESD mają zastosowanie także w przypadku styczności z elementami wrażliwymi na statyczne ładunki elektryczne. Produkty są trwałe i łatwe do zakładania oraz zdejmowania, co poprawia komfort użytkowania. To artykuły zaliczane do 2. kategorii ochronnej. Spełniają one następujące normy BHP EN 420:2003+A1:2009 – wymagania ogólne, EN-388:2016 (1212x) – ochrona mechaniczna i EN-16350 – zabezpieczenie ESD przed statycznymi ładunkami elektrycznymi.

To solidna ochrona nadgarstków i przedramienia przed ryzykiem doznania uszkodzeń ciała w wyniku oddziaływania ładunków elektrycznych.

Rękawice antystatyczne
Rękawice antystatyczne

Zalety, którymi wyróżniają się rękawice o właściwościach antystatycznych

Wytrzymałe rękawiczki ESD są dostępne w wielu rozmiarach. Dzięki temu można je idealnie dopasować do dłoni osoby zajmującej się montażem wszelkiego typu komponentów elektronicznych. Powłoka z poliuretanu PU zapobiega przypadkowemu przetarciu, rozerwaniu czy ścieraniu. Dzięki temu produkty przetrwają w niezmienionym stanie przez wiele sezonów intensywnej eksploatacji.

Rękawiczki antystatyczne są rekomendowane przez wszystkich inspektorów BHP. Odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru rękawice o właściwościach antystatycznych mogą być używane nie tylko w zakładach pracy czy przedsiębiorstwach, ale również w trakcie wykonywania różnego typu działań w przydomowym garażu lub w domu.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice antystatyczne?