Kiedy przydadzą się rękawice bawełniane?

Rękawice bawełniane

Estetycznie wykonane i przyjemne dla skóry rękawice bawełniane białe lub czarne to produkty wykonane z naturalnej dzianiny, 100% bawełny. Cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są komfortowe w noszeniu, nie krępują swobody ruchów. Cienkie bawełniane rękawiczki idealnie przylegają do dłoni, gwarantując pewny chwyt i łatwe wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych czynności. Rękawice białe bawełniane przydają się niemal każdemu, nie tylko w pracy, ale i w zaciszu domowym. To produkty łatwe do utrzymania w czystości oraz bezproblemowe w zakładaniu i zdejmowaniu.

Zastosowanie rękawiczek bawełnianych BHP

Dużym zainteresowaniem cieszą się także rękawiczki bawełniane BHP. To produkty zabezpieczające dłonie przed negatywnym działaniem niskiej temperatury. Nowoczesne rękawiczki robocze bawełniane mogą być wykonane z tak zwanej surówki bawełnianej. Warto wykorzystać je jako wkłady ochronne do rękawic gumowych mających zastosowanie w trakcie wykonywania prac w niskich temperaturach powietrza. Białe rękawiczki bawełniane można z powodzeniem wykorzystać do prac o minimalnym zagrożeniu, tj. kategorii I. Nie nadają się one do kontaktu z drażniącymi chemikaliami.

Rękawice bawełniane w branży beauty, poligrafii czy numizmatyce

Rękawice bawełniane znajdują zastosowanie w wielu branżach. Mogą być wykorzystywane przez osoby wykonujące profesjonalne zabiegi z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała.

Bawełniane rękawiczki kosmetyczne wyróżniają się wysoką chłonnością potu, miękkością, a także idealnym dopasowaniem do kształtu dłoni. Rękawiczki z bawełny świetnie nadają się dla osób zajmujących się fotografią, poligrafią, pakowaniem produktów, numizmatyką, zegarmistrzostwem czy jubilerstwem.

Odpowiednia konstrukcja i zastosowanie starannie dobranych materiałów sprawia, że cienkie bawełniane rękawiczki nie pozostawiają tzw. kłaczków. Mogą być więc wykorzystywane w pracach wymagających niezwykłej precyzji i ochrony produktu. Zabezpieczają również dłonie w trakcie wykonywania kontroli jakości czy renowacji unikatowych zbiorów bibliotecznych.

Rękawice bawełniane

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice bawełniane?