Rękawice budowlane ze skóry licowej

Nowoczesne rękawice budowlane to produkty wzmacniane skórą licową, zaliczane do kategorii ochronnej drugiej. Materiałami, które wykorzystano do stworzenia tych produktów, są skóra licowa bydlęca, a także tkanina bawełniana. Pokryto nią grzbiet i mankiet. Rękawice dla budowlańców sprawdzą się zarówno w środowisku suchym, jak i lekko wilgotnym. Produkty są dostępne w różnych rozmiarach. Rękawice na budowę mają lekko przedłużany mankiet będący zabezpieczeniem nadgarstka przed ryzykiem doznania urazu, uszkodzenia naskórka czy kontuzji.

W jakich branżach mogą być używane rękawice budowlane?

Rękawice dla budowlańców mogą mieć mankiet i wierzch wykonany z odpornego na uszkodzenia mechaniczne drelichu. Materiał ten przedłuża trwałość produktów oraz jest łatwy do utrzymania w czystości.

Nowoczesne rękawice budowlane mogą być wykorzystywane do prac ogólnych mechanicznych. Świetnie sprawdzą się w budownictwie, przemyśle ciężkim, a także w trakcie wykonywania remontów w domu, na posesji oraz w mieszkaniach. Różne rozmiary do wyboru ułatwiają idealne dopasowanie produktów, które mogą być noszone nie tylko przez mężczyzn, ale i przez zatrudnione na placach budowy kobiety.

Odpowiednia konstrukcja, którą wyróżniają się nowoczesne rękawice dla budowlańców

Specjalna konstrukcja, którą mają rękawice budowlane, ułatwia szybkie zakładanie i zdejmowanie z dłoni, co szczególnie sprawdza się w trakcie wykonywania różnego typu prac, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Obecnie dostępne są także rękawice dla pracowników branży budowlanej z tkaniny typu jeans, które zostały dodatkowo wzmocnione poprzez zastosowanie ciemnej skóry licowej. Zapewniają pewny chwyt i zapobiegają przypadkowemu upuszczeniu szczególnie ciężkich materiałów budowlanych czy maszyn oraz narzędzi używanych do robót remontowych lub wykończeniowych. Wzmocniona przeszyciem część chwytna podwyższa komfort użytkowania produktów. Rękawice BHP budowlane są dostępne w opakowaniach zbiorczych, mogą być również kupowane pojedynczo.

Rękawice budowlane

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice budowlane?