Skuteczna izolacja przed porażeniem prądem
– rękawice dla elektryków

Rękawice dla elektryków

Specjalistyczne rękawice dla elektryków to wielorazowe produkty ochronne dedykowane osobom mającym styczność z prądem elektrycznym. Rękawice elektroizolacyjne są wykonane z materiału nieprzewodzącego prądu elektrycznego. Zabezpieczają przed działaniem łuku elektrycznego.

Produkty zostały skrupulatnie przetestowane i objęte certyfikacją według wymagań i restrykcyjnych norm europejskich, a także standardów obowiązujących w całej UE. Dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru, co ułatwia ich perfekcyjne dopasowanie do obwodu i długości dłoni.

Dobrane pod względem rozmiaru rękawice elektroizolacyjne

Męskie i damskie rękawice elektroizolacyjne mogą być wykonane z nylonu z płaszczem elektronowym PU. Produkty są elastyczne i ułatwiają wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych prac manualnych wymagających doskonałej chwytności oraz wrażliwości na dotykane przedmioty. Powłoka PU ułatwia realizację poszczególnych zadań montażowych w małej skali. Dzianinowa opaska na nadgarstek umożliwia zabezpieczenie tej części ciała.

Nylonowe rękawice elektroizolacyjne mają zastosowanie w inżynierii precyzyjnej, operacjach montażowych, a także przy pakowaniu elektroniki. Produkty są rekomendowane przez inspektorów BHP i powinny być noszone w trakcie wykonywania prac, w których występuje zagrożenie porażeniem prądem elektrycznym.

Rękawice dla elektryków
Rękawice dla elektryków

Czym wyróżniają się rękawice dla elektryków?

Rękawice dla elektryków posiadają właściwości, które czynią je odpornymi na płomienie. Zapewnia to wysoki poziom izolacji przed poparzeniem spowodowanym łukiem elektrycznym. Rękawice dla elektryków z wyściółką o odpowiedniej grubości, wykonane z unikalnej przędzy aramidowej o potwierdzonej laboratoryjnie ognioodporności, zwiększają zręczność i ruchomość dłoni. Powlekana neoprenem część palcowa, a także zewnętrzna i wewnętrzna zapewnia doskonałą przyczepność.

Produkty są stworzone do pracy, w której występuje zagrożenie w postaci łuku elektrycznego. Nić aramidowa, którą posiadają rękawice przeznaczone dla elektryków, jest dodatkowym wzmocnieniem tych produktów i przedłuża ich czas użytkowania. Solidnie wykonana wkładka gwarantuje idealne dopasowanie rękawic, co zapobiega niekontrolowanemu zsuwaniu się z dłoni w trakcie wykonywania poszczególnych zadań.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice dla elektryków?