Mocne rękawice dla mechanika

Rękawice dla mechanika

Wytrzymałe i solidnie wykonane rękawice dla mechanika to wielorazowe środki ochrony dłoni oraz nadgarstka. Polecane są do ogólnych prac mechanicznych.

Produkty te są wykonane z odpowiednio dobranej, miękkiej skóry koziej połączonej z tkaniną między innymi typu spandex. Część wierzchnia została pokryta elastyczną warstwą neoprenową.

Profesjonalne rękawice do prac mechanicznych mogą posiadać silikonowe nakropienie na końcach palców i dłoni, które zwiększa przyczepność i ułatwia przenoszenie ciężkich lub wykonanych z idealnie gładkich materiałów maszyn, narzędzi czy opakowań, w których znajdują się smary i inne preparaty chemiczne używane w branży mechanicznej.

Odpowiednio dobrane rękawice dla mechaników

Profesjonalne rękawice dla mechanika powinny mieć w nadgarstku regulowane zapięcie zakończone mocnym rzepem. Takie rozwiązanie ułatwia swobodną regulację różnych tęgości i umożliwia idealne dopasowanie do obwodu dłoni. Zapobiega także przypadkowemu zsuwaniu się rękawic w trakcie wykonywania intensywnych prac czy podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Rękawice dla mechaników są wytrzymałe i odporne na zużycie. Produkty mają zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, przy naprawie pojazdów, w pracach remontowych, a także w szeroko rozumianej branży mechanicznej. Na rynku dostępne są rękawice do prac mechanicznych w różnych rozmiarach i kolorystyce.

Rękawice dla mechanika
Rękawice dla mechanika

Skutecznie zabezpieczające dłonie i nadgarstek rękawice do prac mechanicznych

Odpowiednio dobrane rękawice dla mechanika są zaliczane do kategorii 1. ochronnej. Miękkie podszycie materiału od wewnątrz zapobiega powstawaniu otarć i odcisków. Gwarantują one izolację dłoni oraz nadgarstka przed czynnikami niskiego ryzyka w postaci lekkiego otarcia i uszkodzenia naskórka, zabrudzenia czy kontaktu z preparatami chemicznymi. Produkty są zgodne z normą BHP: EN-420 wymagania ogólne.

Rękawice dla mechanika całopalcowe lub w wersji pięciopalczastej mogą mieć podszewkę ocieplaną specjalnie dobraną tkaniną. Tworzy ona doskonałą izolację od zimna. Produkty przydadzą się na przykład osobom wykonującym naprawy pojazdów na zewnątrz w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice dla mechanika?