Zalety rękawic do pracy w wysokich temperaturach

Rękawice do pracy w wysokich temperaturach

Rękawice do pracy w wysokich temperaturach to wielorazowe środki ochronne.

Skutecznie zabezpieczają palce, zewnętrzną i wewnętrzną część dłoni, a także nadgarstek oraz przedramię przed ryzykiem doznania poważnych urazów naskórka, skóry właściwej i tkanek miękkich, spowodowanych działaniem wysokiej temperatury.

Rękawice termoodporne mogą być powlekane nitrylem i posiadać wyściółkę filcową lub być dostępne w wersji aramidowej aluminizowanej. Produkty są skuteczną izolacją przed działaniem temperatury do kilkuset stopni Celsjusza. Zachowują swoje właściwości nawet po wielu latach ciągłego użytkowania.

Wytrzymałe na wysokie temperatury rękawice termoochronne

Trwałość, którą wyróżniają się rękawice termoochronne jednopalczaste lub pięciopalcowe, wynika z odpowiedniej konstrukcji. Produkty te gwarantują pewny chwyt bez względu na materiał, z którego wykonane jest narzędzie czy przedmiot rozgrzany do bardzo wysokiej temperatury. Powłoka rękawic i wyściółka są elastyczne. Świetnie nadają się do pracy na powierzchniach pokrytych olejami, a także w środowisku suchym.

Dostępne w różnych rozmiarach rękawice termoochronne ułatwiają wybór właściwego, co zapewnia idealne dopasowanie do obwodu i kształtu dłoni. Rękawice do pracy w wysokich temperaturach mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn zatrudnionych w przemyśle gumowym, metalurgicznym, hutniczym, wulkanizacyjnym, w odlewniach, przemyśle maszynowym, drzewnym, sztucznym, a także przy obróbce szkła.

Rękawice do pracy w wysokich temperaturach
Rękawice do pracy w wysokich temperaturach

Normy BHP, jakie spełniają rękawice termoochronne

Funkcjonalne i praktyczne rękawice termoodporne spełniają normy BHP: EN 420 ogólną, EN 388 (2x4x) odporność mechaniczna, EN 407 (4244×4) zabezpieczenie przed wysoką temperaturą i płomieniem. Wyróżniają się jakością wykonania oraz trwałością.

Odpowiednio dobrane rękawice termoochronne gwarantują pewny chwyt i pełną manualność. Grzbiet dłoni, nadgarstek oraz przedramię zabezpieczone przy pomocy tych produktów nie są narażone na doznanie dotkliwych oparzeń.

Rękawice do pracy w wysokich temperaturach można poddawać zabiegom czyszczącym bez obawy o to, że zastosowane do ich wytworzenia materiały ulegną uszkodzeniu czy zmacerowaniu.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice do pracy w wysokiej temperaturze?