Zastosowanie rękawic drelichowych

Rękawice drelichowe

Nowoczesne rękawice drelichowe są dedykowane do wszelkiego typu czynności roboczych. Produkty mogą być używane w transporcie, jak również w przydomowych garażach i w trakcie wykonywania innych działań. Główną zaletą, jaką wyróżniają się rękawice robocze ocieplane, które są wykonane z mocnego drelichu, jest to, że chronią przed niekorzystnym działaniem niskiej temperatury powietrza.

Zastosowanie odpowiednio dobranego materiału i dodatkowe nakrapianie za pomocą PCV w części chwytnej ułatwia przenoszenie różnego typu przedmiotów, narzędzi, a także ciężkich sprzętów wykonanych z metalu lub tworzywa sztucznego. Dotyczy to również produktów o idealnie gładkiej powierzchni zwiększającej ryzyko przypadkowego wypuszczenia z dłoni.

Dlaczego warto wybierać rękawice drelichowe ocieplane?

Rękawice ochronne ocieplane z drelichu dzięki akrylowemu kożuszkowi są przyjemne i komfortowe w noszeniu. Ułatwiają wykonywanie prac nawet przez wiele godzin w szczególnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych, również w porze jesiennej, zimowej oraz wczesnowiosennej. Ergonomiczny kształt rękawic zapewnia kontrolowanie ruchów i gwarantuje dobrą chwytność.

Rękawice drelichowe spełniają normę BHP EN-420. Produkty chronią palce dłonii i nadgarstki przed minimalnym zagrożeniem w postaci powierzchniowego otarcia naskórka, zabrudzenia i oddziaływania niskiej temperatury powietrza.

Rękawice drelichowe
Rękawice drelichowe

Jakie zalety posiadają rękawice drelichowe?

Rękawiczki ocieplane robocze wykonane z drelichu są dostępne w uniwersalnym rozmiarze. Dzięki temu dopasowują się do kształtu dłoni. Mogą być używane w każdej porze roku, jednakże przy wyższych temperaturach powietrza zaleca się, aby wybierać rękawice drelichowe nieocieplane.

Dzięki temu nie dochodzi do przegrzania skóry, gdy produkty są noszone na dłoniach przez wiele godzin. Luźny mankiet, który posiadają ocieplane rękawice robocze z drelichu, gwarantuje pełną swobodę ruchów.

Zastosowany do produkcji rękawic drelich bawełniany jest materiałem, który wyróżnia się stosunkowo dobrą przewiewnością i odprowadzaniem nadmiaru wilgoci.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice drelichowe?