Niezbędne do wielu prac w domu – rękawice gospodarcze

Rękawice gospodarcze

Rękawice gospodarcze są popularnymi produktami używanymi na co dzień przez osoby prowadzące dom. Te wielorazowe środki ochronne skutecznie zabezpieczają skórę i paznokcie przed kontaktem z chemią domową oraz używanymi do sprzątania lub zmywania naczyń detergentami.

Gumowe rękawice gospodarcze chronią skórę dłoni przed ryzykiem zabrudzenia, a także gwarantują odpowiednią izolację w zetknięciu ze szkodliwie działającymi preparatami. Dostępne są zarówno rękawice gospodarcze grube, jak i wykonane z bardzo cienkiego tworzywa. Obie wersje zapewniają komfort i wygodę użytkowania.

Produkty mogą mieć przedłużany mankiet lub też sięgać do nadgarstka. Wygodne zakładanie i zdejmowanie rękawic umożliwia materiał, z którego są wykonane. Zastosowanie wysokoelastycznej gumy gwarantuje doskonałe dopasowanie do dłoni, przez co nic nie krępuje swobody ruchów użytkownika.

Zapachowe rękawice gospodarcze

Niektóre modele rękawic gospodarczych mają dodatkową wyściółkę bawełnianą, która zapobiega nadmiernemu poceniu się skóry i skutecznie wchłania zbierającą się wewnątrz wilgoć. Na rynku dostępne są także rękawice nasączane bezpiecznym dla skóry olejkiem zapachowym, między innymi aloesowym lub lawendowym.

Rękawice gospodarcze wykonane z gumy są odporne na działanie wody, dlatego też mogą być używane w środowisku wilgotnym i mokrym. Doskonale sprawdzą się do porządków w domu, prac ogrodowych, a także w firmach oferujących klientom profesjonalne usługi sprzątające.

Rękawice gospodarcze
Rękawice gospodarcze

Gumowe rękawice gospodarcze

Rękawice gospodarcze gumowe mogą mieć perforowaną część chwytną. Rozwiązanie to ułatwia na przykład zmywanie naczyń i zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu się z dłoni przedmiotów ze szkła czy idealnie gładkiej porcelany.

Nowoczesne rękawice gospodarcze z gumy są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też można wykorzystać je do prania ręcznego, jako zabezpieczenie dłoni przed drażniącymi proszkami zawierającymi różne substancje amoniowe, negatywnie wpływające na kondycję skóry i paznokci. Wielorazowe rękawice gospodarcze to produkty łatwe do utrzymania w czystości.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice gospodarcze?