Dlaczego warto nosić rękawice gumowe?

Rękawice gumowe

Rękawice gumowe są powszechnie stosowane jako ochrona dłoni przed zabrudzeniem, podrażnieniem i kontaktem ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rękawic gumowych. Wśród nich znaleźć można rękawiczki gumowe długie i krótkie oraz produkty z bawełnianą wyściółką. Rękawice ochronne gumowe to zazwyczaj produkty wykonane z mieszanki na bazie lateksu i kauczuku naturalnego. Dzięki temu są odporne na przesiąkanie, ścieranie, rozdzieranie oraz przecinanie. Gumowe rękawice są dostępne w różnych rozmiarach, od S do XL.

Zabezpieczenie dłoni przed chemią domową – rękawice gumowe do sprzątania

Rękawiczki gumowe niebieskie i czarne zapewniają skuteczne zabezpieczenie dłoni przed środowiskiem wilgotnym. To doskonała ochrona zarówno w domu, w trakcie prac porządkowych, jak i podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Odpowiednio dobrane gumowe rękawice gwarantują pewny chwyt. Jest to możliwe dzięki wypustkom umieszczonym na wewnętrznej części. Elementy te są skutecznym zabezpieczeniem przed ryzykiem upuszczenia przedmiotów wykonanych ze szkła czy tworzyw sztucznych. Rękawiczki gumowe do sprzątania można wykorzystać w trakcie bieżących porządków. Chronią skórę przed szkodliwym działaniem chemii domowej i mocniejszych preparatów używanych w celu usunięcia pozostałości po przeprowadzonych remontach.

Rękawiczki gumowe przeznaczone do używania w branży gastronomicznej i technicznej

Rękawice gumowe jednorazowe przydadzą się osobom, które pracują w branży gastronomicznej, tj. tam, gdzie kluczowa jest ochrona dłoni w trakcie mycia składników, ich obróbki, czy też sprzątania miejsca pracy. Rękawice gumowe do zmywania zabezpieczą dłonie przed detergentami używanymi w profesjonalnych kuchniach. Na rynku dostępne są również wersje dedykowane branży technicznej.

Rękawice gumowe dla mechaników umożliwiają wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych czynności. Produkty chronią dłonie przed kontaktem m.in. ze smarem, olejami napędowymi czy benzyną ekstrakcyjną.

Rękawice gumowe

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice gumowe?