Osoby z dermatozami, a także alergiami często borykają się z podrażnieniem skóry wynikającym z obowiązku noszenia rękawiczek ochronnych na stanowisku pracy. Z uwagi na to, że w niektórych zawodach wymagane jest zabezpieczanie dłoni podczas wykonywania różnych czynności czy podczas kontaktu z substancjami chemicznymi, w sprzedaży są rękawiczki jednorazowe dla alergików.

Dolegliwości skórne, jakie może powodować noszenie rękawiczek lateksowych u osób z alergiami i dermatozami

Najpopularniejszymi środkami ochrony indywidualnej dla osób z nadwrażliwością skóry są rękawiczki nitrylowe lub winylowe – to alternatywa dla rękawiczek lateksowych. Te wykonane z lateksu są nie tylko rozciągliwe i dopasowują się do kształtu dłoni, ale także dobrze przylegają do palców, umożliwiając wykonywanie skomplikowanych czynności. Warto wspomnieć, że rękawiczki lateksowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale długotrwałe ich noszenie może powodować lub nasilać różne dermatozy i reakcje alergiczne. Objawiają się one najczęściej zaczerwienieniem, swędzeniem, pieczeniem, a także pokrzywką i wykwitami skórnymi. Z uwagi na to osoby borykające się z alergią powinny wybierać rękawiczki jednorazowe nitrylowe. Dużą popularnością cieszą się także rękawiczki winylowe.

Niepudrowane rękawiczki winylowe i nitrylowe dla osób z nadwrażliwą skórą

Wytrzymałe rękawiczki jednorazowe dla alergików to produkty ochronne wykonane z tworzyw niepowodujących podrażnień ani reakcji alergicznych. Mogą być noszone przez osoby uczulone na lateks. Warto wspomnieć, że rękawiczki jednorazowe dla alergików nie są pudrowane mąką kukurydzianą, która również może powodować nasilenie pokrzywki, swędzenia, podrażnienia skóry czy zaczerwienienia. Niepudrowane rękawiczki winylowe i nitrylowe to indywidualne środki ochrony, które mogą być stosowane nie tylko przez pracowników laboratoriów czy osoby zatrudnione w branży medycznej. Sprawdzą się one również w kontakcie z różnego typu substancjami chemicznymi, przy wykonywaniu prac porządkowych, usługowych czy obsługi klientów punktu gastronomicznego.

Zalety rękawiczek jednorazowych dla alergików

Podstawową zaletą rękawiczek jednorazowych dla alergików jest solidne wykonanie i odporność na działanie wielu związków chemicznych. To indywidualne środki ochrony wygodne w noszeniu i niekrępujące ruchów. Bardzo elastyczne rękawiczki nitrylowe i winylowe zabezpieczają dłonie i nadgarstki przed ryzykiem kontaktu z niepożądanymi substancjami, a także patogenami. Te indywidualne środki ochrony wyróżniają się łatwym zakładaniem i zdejmowaniem. Nie zaburzają czucia, co umożliwia wykonywanie skomplikowanych ruchów i prac wymagających precyzji manualnej.

Nowoczesne rękawiczki nitrylowe i winylowe mają wymagane atesty oraz certyfikaty jakości. Dzięki temu te indywidualne środki ochrony mogą być używane w wielu sektorach gospodarki. Są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych.