Rękawice kevlarowe – solidna ochrona dłoni

Rękawice kevlarowe

Wytrzymałe rękawice kevlarowe są produkowane z odpowiednio dobranej przędzy. Pracownicy wykorzystują je do zadań, w których konieczne jest zabezpieczenie dłoni przed uszkodzeniem w postaci przecięcia, skaleczenia o ostro zakończone przedmioty czy też oparzenia w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury.

Nowoczesne rękawiczki kevlarowe są wygodne do zakładania i zdejmowania. Posiadają kategorię BHP ochronną II zgodnie z normą EN- 388. Rękawiczki kevlarowe dostępne są w różnych długościach. Wersje z dłuższymi mankietami polecane są osobom, które potrzebują dodatkowej ochrony przedramion. Funkcjonalne zarękawki gwarantują skuteczne zabezpieczenie nadgarstków i okolicy sięgającej do linii łokcia.

Wędkowanie a noszenie rękawic kevlarowych

Codzienne używanie rękawiczek kevlarowych zapobiega wypadkom przy pracy. Oprócz tego rękawice robocze kevlarowe mogą przydać się osobom wykonującym różnego typu remonty w domu lub garażu. Świetnie sprawdzą się także w przypadku osób łowiących ryby.

Rękawice wędkarskie kevlarowe chronią dłonie przed skaleczeniem wynikającym z manewrowania wędką, zakładania żyłek czy wyjmowania ostro zakończonych haczyków. Rękawice kevlarowe antyprzecięciowe posiadają wymagane atesty i certyfikaty jakości. To produkty ochronne dedykowane do prac mechanicznych, dostępne w różnych grubościach, od bardzo cienkich przez średnie po najgrubsze. Wybór odpowiednich rękawiczek kevlarowych zależy od rodzaju wykonywanych działań.

Rękawice kevlarowe
Rękawice kevlarowe

Ryzyko poparzenia – zabezpieczenie w postaci rękawic kevlarowych

Mocne rękawice antyprzecięciowe kevlarowe zapewniają doskonałą asekurację palców, dłoni i przedramion przed poważnymi kontuzjami mogącymi zagrozić zdrowiu i życiu pracowników. Dotyczy to także osób wykonujących czynności przy użyciu ostrych narzędzi i przedmiotów. Rękawiczki kevlarowe mogą także ochronić skórę w bezpośrednim kontakcie z ogniem. Produkty są zgodne z europejską normą EN- 407.

Do produkcji rękawic kevlarowych zastosowano grubą przędzę, przeplecioną nierzadko z innymi materiałami o wyjątkowo dobrych parametrach użytkowych, do których zalicza się filtr z prasowanych włókien pokryty z jednej strony warstwą folii metalowej.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice kevlarowe?