Przed jakimi zagrożeniami chronią rękawice laboratoryjne?

Rękawice laboratoryjne

Praca w laboratorium wiąże się z występowaniem licznych zagrożeń. W tym środowisku wszystkie działania wymagają odpowiedniego zabezpieczenia dłoni. Do tego celu można wykorzystać rękawice laboratoryjne.

To produkty dostępne zarówno w wersji jednorazowej, jak i wielokrotnego użytku. W szczególnych warunkach pracy przydadzą się rękawice laboratoryjne odporne na działanie kwasu i innych substancji żrących oraz działających agresywnie na skórę i tkanki miękkie.

Idealnie gładkie rękawiczki laboratoryjne chronią przed szkodliwym działaniem kwasu solnego, siarkowego, octowego, a także ługu sodowego i potasowego. Rękawice laboratoryjne kwasoodporne mają przedłużony mankiet. Produkty w wersji pięciopalczastej zapewniają pełną swobodę ruchów i pewny chwyt.

Zalety rękawic laboratoryjnych

Osoby zatrudnione w laboratoriach analitycznych, w których występuje ciągły kontakt z różnego rodzaju patogenami, wirusami i innymi zanieczyszczeniami, powinny zabezpieczać swoje dłonie poprzez noszenie takich produktów, jak rękawice jednorazowe lateksowe w wersji pudrowej i niepudrowanej.

Produkty są pakowane w opakowania zbiorcze ze specjalnie dobranym otworem ułatwiającym szybkie wyjmowanie w razie wystąpienia takiej konieczności. Rękawice laboratoryjne są wytrzymałe i nie powodują nadmiernego pocenia się skóry nawet po wielu godzinach ich noszenia.

Rękawice laboratoryjne
Rękawice laboratoryjne

W jaki sposób dobierać rękawice laboratoryjne?

Rękawice laboratoryjne jednorazowe to produkty wykonane z nitrylu. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne w postaci przecięcia, rozdarcia, a także pękania.

Rękawice jednorazowe nitrylowe są dedykowane osobom zatrudnionym na stanowiskach laboratoryjnych. Mają lekko przedłużony mankiet, który chroni nadgarstek przed ryzykiem zabrudzenia czy kontaktu z patogenami i substancjami chemicznymi.

Odpowiednia konstrukcja sprawia, że rękawice laboratoryjne w wersji jednorazowej są bardzo wygodne i komfortowe w noszeniu, a także nie krępują swobody ruchów, umożliwiając wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych czynności wymagających pewności chwytu.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice laboratoryjne?