Rękawiczki medyczne w wersji pudrowej i niepudrowanej

Rękawice medyczne

Wytrzymałe rękawice medyczne to produkty, które mają zastosowanie w medycynie, weterynarii i gabinetach kosmetologicznych. Lateksowe rękawice medyczne są wielofunkcyjnymi środkami ochronnymi zabezpieczającymi dłoń przed zagrożeniami pojawiającymi się w wymienionych środowiskach pracy.

Jednorazowe rękawiczki medyczne chronią przed otarciami, zabrudzeniem i zamoczeniem dłoni, a także kontaktem z patogenami. Na rynku dostępne są rękawiczki medyczne w wersji pudrowej oraz niepudrowanej. Pierwsze z nich są pokryte od wewnątrz mąką kukurydzianą zapewniającą łatwe i szybkie zakładanie oraz zdejmowanie, a także maksymalne pochłanianie zbierającej się we wnętrzu wilgoci.

Czym kierować się przy wyborze rękawiczek medycznych?

Rękawiczki medyczne wyróżniają się równomiernie rolowanym mankietem, co podwyższa komfort użytkowania. Mogą być dopuszczone do kontaktu z żywnością, ponieważ większość modeli posiada europejski znak kieliszka i widelca.

Odpowiednio dobrana grubość, którą posiadają rękawiczki medyczne, zapobiega ich uszkodzeniu mechanicznemu wynikającemu z przypadkowego zahaczenia o ostre i wystające przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu.

Rękawice medyczne mogą być przechowywane bez ryzyka ich uszkodzenia w pomieszczeniach o wilgotności względnej wynoszącej 60±20%. Produkty są dostępne w wielu rozmiarach – od XS do XL – i zaliczane do klasy pierwszej ochronnej. Mogą być noszone codziennie bez ryzyka pojawienia się podrażnienia naskórka czy odparzeń.

Rękawice medyczne
Rękawice medyczne

Idealnie dopasowane rękawiczki medyczne lateksowe

Dopasowane do dłoni oburęczne niesterylne i sterylne rękawiczki medyczne doskonale spełnią swoje zadanie również w gastronomii czy przemyśle zajmującym się przetwórstwem żywności. Wytrzymały oraz elastyczny lateks, z którego wykonano produkty, idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni i umożliwia zachowanie pełnej sprawności manualnej.

Rękawiczki medyczne lateksowe świetnie przylegają do dłoni, w pełni zabezpieczając je przed kontaktem z potencjalnymi zagrożeniami. Produkty są dostępne w kilku kolorach. Spełniają normy jakości BHP w zakresie medycznym i spożywczym, dlatego mogą być używane w gabinetach lekarskich, stomatologicznych i placówkach diagnostycznych, a także w studiach tatuażu, przemyśle farmaceutycznym oraz w kosmetologii.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice medyczne?