Przed jakimi zagrożeniami chronią rękawice ogrodnicze?

Rękawice ogrodnicze

Rękawice ogrodnicze to produkty niezastąpione w trakcie wykonywania różnego typu prac na przydomowej posesji.

Nowoczesne i wytrzymałe, mogą być skutecznym zabezpieczeniem dłoni oraz nadgarstka zarówno dla hobbystów, jak i osób zajmujących się profesjonalną pielęgnacją terenów zielonych.

Produkty są niezbędne do ochrony przed zabrudzeniami czy otarciami skóry spowodowanymi użytkowaniem narzędzi ogrodniczych. Rękawice dedykowane do prac związanych z pielęgnacją sadu czy ogrodu są uszyte z dzianiny bawełnianej, co umożliwia prawidłowe odprowadzanie nadmiaru wilgoci i zapobiega przegrzaniu czy podrażnieniu skóry.

Zalety rękawic ogrodniczych

Rękawice ogrodowe, dla wzmocnienia, mogą być powlekane na dłoni i palcach chropowatym lateksem. Guma zwiększa odporność produktów na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie gwarantuje precyzyjny uchwyt. Nadgarstek zakończony elastycznym ściągaczem nie krępuje swobody ruchów oraz ułatwia szybkie zakładanie i zdejmowanie ich z dłoni, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Przewiewny grzbiet podnosi komfort użytkowania, doskonale chłonie pot i zapobiega namnażaniu się bakterii wewnątrz rękawic. Umożliwia to stosowanie rękawic ogrodowych w każdych warunkach atmosferycznych, również w okresie późnej wiosny oraz lata, kiedy panują wysokie temperatury powietrza i zwiększona wilgotność.

Rękawice ogrodnicze
Rękawice ogrodnicze

Najlepsze rękawice do prac ogrodowych

Rękawice do prac ogrodowych są zaliczane do kategorii pierwszej ochronnej. Produkty można dobrać pod względem rozmiaru i obwodu swojej dłoni. Na rynku dostępne są rękawice ogrodowe dziecięce, a także dedykowane osobom dorosłym. Spełniają one określone normy BHP.

Nawet codzienne noszenie rękawic ogrodowych nie wpływa na pogorszenie wyglądu i kondycji skóry. Dzieje się tak z powodu tego, że produkty zostały wykonane wyłącznie z najlepszych jakościowo materiałów poddanych analizom laboratoryjnym i zapewniających ich bezpieczeństwo użytkowania.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice ogrodnicze?