Prawidłowo dobrane rękawice robocze skórzane są produktami bhp przeznaczonymi do ochrony dłoni i nadgarstków. Umożliwiają bezpieczną higieniczną pracę na wielu stanowiskach.

Jak wybrać rękawice skórzane robocze

Skórzane rękawice bhp wyróżniają się trwałością i wytrzymałością. Sprawdzą się na placach budowy, w zakładach przemysłowych, w transporcie, a także przy pracach ślusarskich czy monterskich. Rękawice skórzane robocze są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Zastosowane do ich produkcji starannie dobrane materiały pozwalają skórze oddychać. Rękawice ze skóry bhp to produkty w wersji całodłoniowej, to znaczy, że część chwytna rękawicy jest wykonana z jednego kawałka skóry, dzięki czemu wykazuje większą odporność na przetarcia.

Z jakich materiałów są wykonane rękawice skórzane bhp

Na stanowiska pracy, na których wymagana jest zwiększona precyzja chwytu, poleca się stosowanie rękawic skórzanych bhp z pięcioma palcami. Mogą mieć one marszczenie na nadgarstku, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie do kształtu dłoni. Zastosowanie miękkiej skóry bydlęcej zapewnia maksymalny komfort pracy i ogranicza nadmierne pocenie się dłoni, nawet po wielu godzinach noszenia rękawic.

W niesprzyjających warunkach atmosferycznych popularne rękawice skórzane bhp mogą być przeznaczone także do ogólnych prac mechanicznych i używane w przemyśle ciężkim, gdzie występuje ryzyko powierzchniowego uszkodzenia skóry oraz skaleczenia.

Rękawice skórzane bhp w wersji ocieplanej

Rękawice skórzane bhp mogą być wyposażone w dłuższy mankiet. Są zgodne z normami EN 388, EN 407 i EN 12477 typ A, a także EN 420. Zastosowanie skóry licowej z mankietem ze skóry dwoinowej sięgającym do połowy przedramienia zabezpiecza przed przemakaniem i chroni nadgarstek przed skaleczeniem oraz urazami.

W trakcie pracy w sezonie jesienno-zimowym wykonywanej przy niskiej lub ujemnej temperaturze powietrza, przydadzą się rękawice robocze skórzane w wersji ocieplanej. Zastosowany do ich produkcji materiał o wysokich parametrach izolacji termicznej chroni dłonie przed przemarznięciem, co mogłoby spowodować dyskomfort podczas poszczególnych działań.

Nowoczesne rękawice skórzane BHP chronią skórę przed skaleczeniem w trakcie prac w różnych branżach przemysłowych. Można je perfekcyjnie dopasować do rozmiaru dłoni.