Odporne na wysoką temperaturę rękawice spawalnicze

Rękawice spawalnicze

Rękawice spawalnicze zapewniają skuteczną izolację dłoni, nadgarstka i przedramienia przed ryzykiem doznania poważnego uszkodzenia skóry.

Ochronne rękawice spawalnicze z przedłużonym mankietem profesjonalnie zabezpieczają dłonie w czasie wykonywania prac spawalniczych typu A i B.

Odpowiednia długość rękawic oraz mankietu zapobiega przypadkowemu urazowi nie tylko nadgarstka, ale i większej części przedramienia. Produkty mogą być wykonane ze skóry koziej. Materiał ten został dobrany nieprzypadkowo; jest on odporny na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne i zagrożenia występujące w pracy spawacza.

Konstrukcja rękawic spawalniczych

Część chwytną i palce rękawic do spawania pokryto skórą licową. Grzbiet dłoni oraz mankiet mogą być wykonane z dwoiny bydlęcej. Zastosowanie elastycznych i miękkich materiałów podwyższa komfort użytkowania produktu oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych otarć naskórka.

Rękawice spawalnicze ochronne są przeznaczone głównie do prac w środowisku suchym. Można je wykorzystać w budownictwie, przemyśle ogólnym, stoczniowym i metalowym. Różne rozmiary rękawic dla spawaczy umożliwiają ich perfekcyjne dopasowanie do kształtu i obwodu dłoni. Produkty zaliczane są do kategorii 2. ochronnej, gdzie występuje średnie ryzyko. Są one zgodne z normami BHP: EN-420, EN-388 (2122), EN-407 (412x3x), EN-12477/A,B.

Rękawice spawalnicze
Rękawice spawalnicze

Zalety, którymi wyróżniają się rękawice dla spawaczy

Nowoczesne rękawice dla spawaczy, mimo że posiadają przedłużany skórzany mankiet, nie ograniczają swobody ruchów pracownika.

Produkty zaopatrzone są we wkładkę termoizolacyjną ochronną, co jest skutecznym zabezpieczeniem przed działaniem wysokich temperatur i odprysków stopionych metali w czasie wykonywania prac spawalniczych na różnych wysokościach.

Rękawice do spawania są odporne na rozerwanie, przekłucie, przecięcie, uszkodzenia mechaniczne, a także działanie czynników termicznych. Świetnie dopasowują się do ciała i zachowują stabilność nawet przy intensywnych ruchach dłonią czy rękoma.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice spawalnicze?