Gdzie można stosować rękawice winylowe?

Rękawice winylowe

Rękawice winylowe to alternatywa dla osób uczulonych na lateks. Produkty z tej kategorii mają szerokie zastosowanie. Poza szpitalami i placówkami medycznymi winylowe rękawiczki są stosowane w gabinetach SPA, salonach urody, gabinetach kosmetycznych oraz studiach tatuażu.

Nowoczesne rękawiczki winylowe mogą być noszone przez wiele godzin, ponieważ nie powodują podrażnień skróty. Produkty są wykonane z plastikowego polichlorku winylu, czyli popularnego PCV. Rękawiczki winylowe czarne, białe i w innych kolorach, są doskonałym zabezpieczeniem przed działaniem różnego typu substancji chemicznych.

Jakie zalety mają jednorazowe rękawice winylowe?

Winylowe rękawiczki można nosić podczas wykonywania pracy, w której istnieje ryzyko zakażenia patogenami i częstego kontaktu ze zwierzęcą lub ludzką krwią. Tego typu rękawice ochronne są akceptowane przez sanepid i posiadają rekomendację PZH. Stanowią skuteczną barierę przed ozonem, tłuszczami i olejami. Rękawiczki winylowe są produktami ochronnymi dostępnymi w różnych rozmiarach. Przed decyzją zakupową dotyczącą konkretnego modelu należy sprawdzić, czy winylowe rękawiczki posiadają wymagane atesty i certyfikaty.

Czy osoby ze skłonnością do podrażnień skóry mogą nosić rękawice winylowe?

Nowoczesne rękawiczki winylowe czarne są zaprojektowane w taki sposób, aby nie ulegały pękaniu i nie ześlizgiwały się z dłoni nawet w trakcie wykonywania intensywnych ruchów. Produkty spełniają oczekiwania osób poszukujących sprawdzonych środków ochronnych.

Rękawiczki jednorazowe winylowe zapewniają zabezpieczenie dłoni przed kontaktem z substancjami mogącymi spowodować silne zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Porównując rękawice winylowe i nitrylowe, warto wskazać, że pierwsze z nich są polecane osobom cierpiącym na alergie kontaktowe i różnego typu uczulenia.

Rękawice winylowe

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice winylowe?