Skuteczne zabezpieczenie dłoni – mocne rękawiczki foliowe

Rękawiczki foliowe

Jednorazowe rękawiczki foliowe przydadzą się wszędzie tam, gdzie dochodzi do częstego kontaktu z produktami spożywczymi. Można używać ich w firmach cateringowych, a także przy wydawaniu żywności na stoiskach z bemarami.

Jednorazowe rękawiczki foliowe wykonano ze 100% bezbarwnej folii polietylenowej. W części chwytnej mogą mieć moletowane wypustki poprawiające komfort użytkowania i odpowiadające za antypoślizgowość.

Foliowe rękawiczki znajdują zastosowanie w środowisku suchym i wilgotnym, są łatwe do zakładania i zdejmowania. Produkty dostępne w opakowaniach zbiorczych, w których znajduje się od 50 do nawet 1000 sztuk.

Rękawice foliowe – wymagane w branżach, w których obowiązują normy higieniczne

Rękawiczki jednorazowe foliowe zabezpieczają dłonie przed zabrudzeniem lub powierzchniowym otarciem naskórka. Nowoczesne rękawiczki foliowe pozwalają zachować odpowiedni poziom higieny. Zaletą tych produktów jest lekko przedłużony mankiet, który asekuruje nadgarstek i część przedramienia przed kontaktem skóry z artykułami spożywczymi czy innymi artykułami.

Niektóre modele rękawic foliowych posiadają specjalną dziurkę umieszczoną przy mankiecie. Umożliwia ona wygodne zawieszenie ich na specjalnie przygotowanym do tego celu haczyku. Rozwiązanie to jest polecane szczególnie, gdy rękawice foliowe jednorazowe są często używane, co wymaga szybkiego zakładania.

Rękawiczki foliowe
Rękawiczki foliowe

Gdzie stosuje się jednorazowe rękawiczki foliowe?

Nowoczesne foliowe rękawiczki są dostępne w kilku rozmiarach. Produkty mogą mieć krótkotrwały kontakt z żywnością podgrzewaną do wyższej temperatury. Rękawice foliowe są zaliczane do kategorii BHP I. Stosuje się je wyłącznie przy minimalnym zagrożeniu, również jako ochronę przed zamoczeniem.

Ze względów higienicznych rękawiczki foliowe jednorazowe wymagane są wszędzie tam, gdzie klienci samodzielnie wybierają artykuły spożywcze, narażając pozostałe na zanieczyszczenie spowodowane kontaktem z niczym niezabezpieczonymi dłońmi. Foliowe rękawiczki przydadzą się w supermarketach, samoobsługowych sklepach, a także na stacjach paliw.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice foliowe?