Właściwości ochronne rękawic termicznych

Rękawiczki termiczne

Rękawiczki termiczne wyróżniają się odpornością na wysoką i niską temperaturę. Produkty są wykonane ze specjalnie dobranych tkanin, a także zostały odpowiednio zaimpregnowane.

Wyposażono je w wewnętrzną wkładkę, co skutecznie zabezpiecza dłonie przed ryzykiem oparzenia lub odmrożenia. Wysokie właściwości ochronne, które posiadają rękawice termiczne (do 350 stopni), umożliwiają użytkowanie produktów w miejscach, gdzie występują otwarte źródła ognia lub częsty kontakt z rozgrzanymi narzędziami i przedmiotami, a także parą wodną.

Nowoczesne rękawice ochronne termiczne są odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, w tym rozerwanie, pękanie czy rozcięcie.

Zalety, którymi wyróżniają się rękawice do pracy w mroźni

Całodłonicowe rękawice do pracy w mroźni lub przystosowane do wykonywania zadań w gastronomii wyróżniają się odpowiednim krojem. Produkty idealnie przylegają do dłoni i nie krępują swobody ruchów.

Umożliwia to wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych działań wymagających pewnego chwytu. Odpowiednia długość, którą posiadają rękawiczki termiczne, zapobiega ryzyku uszkodzeń skóry zarówno na obszarze dłoni, jak i nadgarstka, a także przedramienia.

Precyzyjnie wykonane rękawice termiczne kevlar gwarantują maksymalną ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Produkty mogą być używane w każdych warunkach.

Rękawiczki termiczne
Rękawiczki termiczne

Jak wybrać dobre rękawice ochronne termiczne?

Dostępne w różnych rozmiarach rękawice termiczne są łatwe do zakładania i zdejmowania. To produkty wielorazowe rekomendowane przez inspektorów BHP, zaliczane do kategorii 3. ochronnej.

Solidnie wykonane rękawice ochronne termiczne są praktyczne i funkcjonalne, ponieważ mogą być poddawane zabiegom czyszczącym na mokro. Z łatwością można je wyprać przy pomocy specjalnie dobranych detergentów.

Ułatwia to pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, bakterii i wirusów bytujących na powierzchni rękawic dedykowanych wielu branżom, w tym gastronomii czy przetwórstwu mięsnemu.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice termiczne?