Rodzaje rękawic BHP

Home/Rodzaje rękawic BHP

Jakie są rodzaje rękawic BHP?

Skuteczna ochrona dłoni w trakcie wykonywania prac wymaga zastosowania takich produktów, jak rękawice robocze BHP. Akcesoria tego rodzaju znajdują zastosowanie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Rękawice ochronne BHP można pogrupować ze względu na ich poziom ochrony. Na rynku dostępne są jednorazowe i wielorazowe środki ochrony, wśród nich rękawice nitrylowe, a także wykonane z lateksu i winylu. Świetnie sprawdzają się jako zabezpieczenie przed niewielkimi zagrożeniami.

Zastosowanie takich osłon dłoni, jak rękawice jednorazowe jałowe, wykonane z odpowiednio dobranych materiałów, gwarantuje komfort i bezpieczeństwo pracy.

Co wyróżnia oferowane przez nas rękawice BHP?

Właściwie dobrane rodzaje rękawic BHP idealnie spełniają swoje zadania, ponieważ są odporne na większość uszkodzeń mechanicznych, łatwe do utrzymania w czystości, a także niekłopotliwe w przechowywaniu. Stosowane w wielu dziedzinach przemysłu i gospodarki, różne rodzaje rękawic BHP, powinny być adekwatne do konkretnego stanowiska pracy. To nowoczesne produkty bezpieczne w użytkowaniu, komfortowe w zakładaniu i zdejmowaniu, nie powodują podrażnienia naskórka nawet po wielu godzinach noszenia.

Rodzaje rękawic BHP

glovex rekawiczki nitrylowe

Rękawice nitrylowe

Czytaj więcej
bawelniane rekawiczki glovex

Rękawice bawełniane

Czytaj więcej
rekawiczki gumowe

Rękawice gumowe

Czytaj więcej
glovex rekawice lateksowe

Rękawice lateksowe

Czytaj więcej
rekawice winylowe

Rękawice winylowe

Czytaj więcej
glovex neoprenowe rekawiczki

Rękawiczki neoprenowe

Czytaj więcej
rekawice kevlarowe glovex

Rękawice kevlarowe

Czytaj więcej
glovex foliowe rekawiczki

Rękawiczki foliowe

Czytaj więcej
glovex rekawice drelichowe

Rękawice drelichowe

Czytaj więcej

Rękawice ochronne jednorazowe

Rękawice lateksowe jednorazowe są wykonane z naturalnego kauczuku. Ich chropowata powierzchnia i mankiet zakończony rantem ułatwiają codzienne użytkowanie. To produkty, które gwarantują doskonałą chwytność i precyzję manualną. Podobnie rzecz ma się z rękawicami nitrylowymi. Produkowane są z syntetycznego kauczuku butadienowo-nitrylowego NBR. Posiadają właściwości antyalergiczne, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z nadwrażliwością skóry.

Nie mniej popularne są rękawice jednorazowe winylowe, które są wykonane z syntetycznego polichlorku winylu PCV. Produkty mogą być stosowane u osób uczulonych na lateks. Z kolei wersja bezpudrowa sprawdzi się w przypadku użytkowników z alergią na skrobię kukurydzianą.

Rękawiczki foliowe i bawełniane

Przydatne w wielu sklepach i centrach handlowych są rękawiczki foliowe. Produkty są zaliczane do środków jednorazowego użytku. Zastosowanie do ich wytworzenia ochronnej folii zapobiega przypadkowemu przetarciu czy uszkodzeniu mechanicznemu. To środki ochronne, które można bez problemu zamocować w widocznym miejscu, co ułatwia korzystanie z nich zarówno przez personel, jak i klientów sklepów.

Na szczególną uwagę zasługują również środki ochronne wielokrotnego użytku. Mowa tutaj o rękawicach bawełnianych, gumowych, a także kevlarowych czy drelichowych. Produkty idealnie spełniają swoje zadanie na wybranych stanowiskach pracy. Sprawdzają się nie tylko w środowisku suchym, ale również lekko wilgotnym.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice ochronne i robocze?