Zastosowanie rękawic BHP

Home/Zastosowanie rękawic BHP

Rękawice przeznaczone do prac na budowie,
w domu i w ogrodzie

Wiele osób zastanawia się, w jakich branżach przemysłowych wymagane jest zastosowanie rękawic BHP. Ustalenie rodzaju środków ochronnych leży w gestii inspektora BHP, który ocenia stopień ryzyka i zagrożeń występujących w danym środowisku pracy.

W branży budowlanej, a także do wykonywania prac w terenie zielonym czy też w domu doskonale sprawdzą się rękawice budowlane, gospodarcze czy ogrodnicze. To produkty zaliczane do pierwszej kategorii ochronnej. Ich rolą jest zabezpieczenie skóry przed ryzykiem skaleczenia lub też zabrudzenia.

Nowoczesne rękawice budowlane, gospodarcze i ogrodnicze są dostępne w różnych rozmiarach, co ułatwia ich precyzyjne dopasowanie do obwodu i kształtu dłoni. Rękawice ogrodnicze doskonale spełniają swoje zadanie w środowisku suchym. Z kolei rękawice gospodarcze mogą mieć kontakt z wodą i detergentami używanymi do prania, sprzątania czy zmywania naczyń.

Profesjonalne rękawice do pracy w niskich i wysokich temperaturach

Rękawice specjalistyczne przeznaczone są do pracy w bardzo niskiej lub wysokiej temperaturze. Produkty zostały wykonane w taki sposób, aby chronić skórę przed ryzykiem poparzenia w wyniku kontaktu z przedmiotami rozgrzanymi nawet do temperatury 500 stopni Celsjusza.

Z kolei rękawice do pracy w niskich temperaturach chronią dłonie przed odmrożeniem. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje bardzo niska lub ujemna temperatura, a także niesprzyjające warunki pracy wykonywanej głównie na wolnym powietrzu. Odpowiednia konstrukcja, którą posiadają rękawice do pracy w niskich i wysokich temperaturach, ułatwia wykonywanie manualnych czynności bez ryzyka przypadkowego upuszczenia czy też uszkodzenia przedmiotu.

Zastosowanie rękawic roboczych i ochronnych

glovex rekawice budowlane

Rękawice budowlane

Czytaj więcej
rekawice gospodarcze glovex

Rękawice gospodarcze

Czytaj więcej
rekawice dla mechanika glovex

Rękawice dla mechanika

Czytaj więcej
rekawice spawalnicze glovex

Rękawice spawalnicze

Czytaj więcej
rekawice do pracy w niskiej temperaturze glovex

Rękawice do pracy w niskiej temperaturze

Czytaj więcej
rekawice do pracy w wysokiej temperaturze glovex

Rękawice do pracy w wysokiej temperaturze

Czytaj więcej
rekawice dla gastronomii glovex

Rękawice dla kucharzy i gastronomii

Czytaj więcej
glovex rekawice dla elektryka

Rękawice dla elektryków

Czytaj więcej
rekawice laboratoryjne glovex

Rękawice laboratoryjne

Czytaj więcej
rekawice ogrodnicze glovex

Rękawice ogrodnicze

Czytaj więcej
rekawice medyczne glovex

Rękawice medyczne

Czytaj więcej

Rękawice chroniące przed porażeniem prądem i zagrożeniami w branży spawalniczej

Na rynku dostępne są wysokiej klasy rękawice spawalnicze, a także chroniące przed przypadkowym porażeniem prądem elektrycznym. To produkty posiadające liczne atesty i certyfikaty, a także spełniające szereg norm BHP. Zostały poddane specjalistycznym badaniom w laboratorium, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w środowisku, gdzie występuje tego typu zagrożenie.

Specjalna konstrukcja produktów oraz zastosowanie odpowiednich materiałów gwarantuje, że rękawice dla elektryków, a także rękawice spawalnicze będą skutecznym środkiem zabezpieczającym przed ryzykiem doznania poważnych urazów ciała grożących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni lub też zakwalifikowanych jako ciężki wypadek przy pracy.

Rękawice BHP przeznaczone dla pracowników branży gastronomicznej

Coraz więcej właścicieli restauracji i firm cateringowych decyduje się na zakup rękawic BHP przeznaczonych dla pracowników branży gastronomicznej. Na rynku dostępne są mocne rękawice piekarnicze, a także takie, które można zakładać do pracy w mroźni. Oprócz tego pracownicy gastronomii mogą stosować na co dzień także inne środki zabezpieczające skórę przed ryzykiem poważnego skaleczenia się.

Wyżej wymienione rękawice dla kucharzy i do gastronomii spełniają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Produkty te mogą być dezynfekowane i poddawane zabiegom czyszczącym, co jest wymagane do ich ponownego kontaktu z żywnością lub sprzętami służącymi do jej obróbki.

Osobną grupą rękawic BHP, które można przechowywać przez długi czas w suchym i pozbawionym dostępu promieniowania UV środowisku, są środki ochronne przeznaczone do pracy w laboratoriach, a także rękawice medyczne. Są one zabezpieczeniem przed minimalnym zagrożeniem. Produkty te są odpowiednie do wykonywania różnego rodzaju prac zarówno w środowisku mokrym, jak i suchym. Jednorazowe rękawice medyczne oraz laboratoryjne świetnie sprawdzą się także do wykonywania zabiegów w obrębie ciała i do izolacji skóry przed działaniem mało agresywnych substancji chemicznych.

Normy rękawic

Sprawdź normy

Atesty rękawic

Sprawdź atesty

Rozmiary rękawic

Sprawdź rozmiary

Gdzie kupić rękawice ochronne i robocze?